Społeczeństwo coraz częściej dokonuje zmiany banków, w których lokuje swoje oszczędności w celu zmniejszenia kosztów prowadzenia konta czy też zwiększenia jego funkcjonalności. Spowodowane jest to wszechobecnymi reklamami banków, które "atakują" nas na co dzień coraz to lepszymi rozwiązaniami i udogodnieniami.
Niestety często okazuje się, że zapominamy o naszym "starym koncie" i tenże nie zamknięty rachunek bankowy po kilku latach może okazać się przykrą koniecznością zapłaty za prowadzenie tego "martwego konta" i oczywiście odsetki za nieuregulowane płatności. Jednak nie to jest najgorsze, to, że nie zamknęliśmy rachunku w banku jest tylko i wyłącznie naszą winą. Gorzej jest wtedy, kiedy pamiętamy o rachunku bankowym i myślimy, że go zamknęliśmy. Często okazuje się jednak, że w umowie istnieje kilka kruczków prawnych i konto to nadal jest aktywne i nalicza kwoty za prowadzenie i odsetki z tym związane.
Musimy zatem pamiętać, żeby jak najdokładniej i najlepiej kilka razy sprawdzić, czy dany rachunek bankowy został zamknięty i nie rośnie nam dług wobec banku, ponieważ takich sytuacji jest niestety coraz więcej.

Więcej o ciekawych produktach bankowych dowiesz się tutaj.