Polacy niestety nie są za bardzo przekonani do regularnego oszczędzania pieniędzy na swoje cele. Niestety zdecydowanie bliżej jest im do zaciągania różnego rodzaju kredytów i pożyczek, przez co jeszcze więcej tracą, niż sukcesywnego odkładania finansów na konkretną rzecz.
Okazuje się, że jednak można skorzystać z co najmniej kilku różnych sposobów na oszczędzanie. Do nich zalicza się między innymi zawsze odliczanie od wypłaty kilku procent na subkonto bankowe. W ten sposób nie będziemy mogli powiedzieć pod koniec miesiąca, że niestety nie udało nam się znowu nic zaoszczędzić. Szczególnie, jeżeli zwykle wydajemy pieniądze na różne rzeczy do ostatniej złotówki. Innym sposobem jest odkładanie każdej monety o wartości 5 złotych do skarbonki. Jeżeli często płacimy gotówką, to wychwytujmy każda pięciozłotówkę. W ten sposób niektóre osoby uzbierały na wymarzone wakacje, kurs języka obcego lub zakup, który odkładały już od dłuższego w czasie. Takich metod jest oczywiście znacznie więcej i każdy z powodzeniem może znaleźć coś dla siebie, tak by oszczędzanie weszło w nawyk, a pieniądze na naszym koncie zaczęły się mnożyć, a nie odejmować. Więcej pomysłów znajdziesz tutaj.

Oszczędności warto przechowywać na koncie oszczędnościowym - jak korzystać z rankingu kont oszczędnościowych? Konta oszczędnościowe to bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich oszczędzajacych.